Ylli e mund Rahovecin, barazohet gjithçka - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

27/04/2021 19:09

Ylli e mund Rahovecin, barazohet gjithçka

Sport

Gazeta Express

27/04/2021 19:09

Të martën u zhvillua ndeshja e dytë gjysmëfinale në “Play-off” të FIVE STAR Superligës së Kosovës në basketboll.

Në takimin e parë, Rahoveci pas një ndeshje dramatike e mundi Golden Eagle Ylli 69:66 dhe u mundua të shënojë fitoren e dytë, por nuk ia doli, raporton Gazeta Express.

Ylli ka shënuar fitore në ndeshjen e dytë, duke u barazuar seria në gjysmëfinale.

Ylliu arriti të triumfojë me tetë pikë epërsi, sfidë që u mbyll 70 me 62.

Ndeshja e tretë në këtë “Play-off” vërtet që do të dhurojë spektakël në luftën për t’iu afruar finales. /Gazeta Express/