Trishtimi i Yllka Mujos për teatrin: Edhe pse të lanë zhveshur e zbathur, t'i pate shumë për të dhuruar - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

23/05/2020 22:23

Trishtimi i Yllka Mujos për teatrin: Edhe pse të lanë zhveshur e zbathur, t’i pate shumë për të dhuruar

Shqiperi

Gazeta Express

23/05/2020 22:23

Aktorja e njohur Yllka Mujo ka postuar disa rreshta të ndjerë për Teatrin Kombëtar që u shemb mesnatën e 17 majit.

Në rrjetet sociale, aktorja kujton disa momentet e saj të kaluara në këtë teatër.

“Ne nderim te dashurise!

Ti me deshe ashtu siç di te doje arti! Tek ti dhashe dhe mora fryme, dhimbje, kenge, lot , kercim, lodrova si femije, dashurova, enderrova, jetova! Me rrite, me mbajte, me perkunde kur me dhimbte zemra, ti ishe kopeshti ku jeta ishte vertete e bukur!

Ne rrenojat e tua ti mban dashurine e madhe dhe dhimbjen time te thelle, mban dritherimat e perkushtimit dhe nderimit tim!
Edhe pse te lane xhveshur e zbathur, ti pate shume per te dhuruar!
Mirenjohja ime per ty nuk ka kufi!”, shkruan aktorja.