Treshja e Juventusit kthehen për Udinesen - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

13/12/2019 21:44

Treshja e Juventusit kthehen për Udinesen

Sport

Gazeta Express

13/12/2019 21:44

Treshja e Juventusit, Matthijs de Ligt, Douglas Costa dhe Rodrigo Bentancur janë të gatshëm për t’u përballur me Udinesen pasi janë stërvitur normalisht me pjesës tjetër të skuadrës.

‘Zonja e Vjetër’ do të përballet me Udinesen në ‘Allianz Stadium’ të dielën, dhe raportohet se De Ligt, Costa dhe Bentacur janë të gatshëm.

Bentancur mori një goditje në humbjen 3-1 nga Lazio, derisa Costa ka qenë i dëmtuar për pjesën më të madhe të sezonit.

Në anë tjetër, Aaron Ramsey është stërvitur i veçuar nga grupi, duke ndjekur stërvitjet personale. /Gazeta Express/