Trepça e fiton finalen e tretë ndaj Yllit, një fitore larg titullit - Gazeta Express
string(66) "trepca-e-fiton-finalen-e-trete-ndaj-yllit-nje-fitore-larg-titullit"

Trepça e fiton finalen e tretë ndaj Yllit, një fitore larg titullit

Basketboll

Gazeta Express

16/05/2024 21:09

Trepça e ka bërë për vete finalen e tretë të play-offit në basketbollin kosovar.

Mitrovicasit triumfuan 85:78 ndaj Yllit në “Minatorin” e stërmbushur, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Pjesa e parë u mbyll me epërsi të Trepçës 37:31, ndërsa suharekasit u rikthyen në çerekun e tretë.

Megjithatë, mitrovicasit arritën të krijonin një epërsi të konsiderueshme, duke e ruajtur deri në përfundim të takimit.

Ndeshja e katërt finale zhvillohet të dielën në Suharekë, e cila mund të jetë edhe vendimtare sa i përket titullit nëse fiton Trepça.

E nëse Ylli fiton të dielën, finalja e pestë dhe e fundit zhvillohet më pas në Mitrovicë për ta përcaktuar kampionin.