Trajneri i Prishtinës: Short që na gëzon, por puna s'ka mbaruar - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

08/06/2021 13:07

Trajneri i Prishtinës: Short që na gëzon, por puna s’ka mbaruar

Futboll

Gazeta Express

08/06/2021 13:07

Kampionia e Kosovës, FC Prishtina ka mësuar kundërshtarin e saj në kuadër të fazës parakualifikuese për Champions League.

Ekipi nga kryeqyteti i Kosovës do të përballet me Folgore nga San Marino. Ndeshja tjetër gjysmëfinale do të jetë mes Havnar Boltfelag dhe Inter Club d’Escaldes.

Kryetrajneri bardhekaltër, Zekirija Ramadani ka analizuar shortin dhe përballjen me kampionët e San Marinos.

Ai tha se janë të kënaqur me shortin, por nuk iu jep komoditet, pasi kanë pak njohuri për kundërshtarin.

“Short siç kemi dëshiruar. Por, nëse e marrim që ka mbaruar puna me short, atëherë kemi dështuar. Besoj që do të gjejmë formën optimale që të përballojmë me sukses kampionët e San Marinos. Jemi duke u përgatitur maksimalisht për këtë turnir, shorti i të cilit na gëzon, por nuk na jep aspak komoditet. Kemi pak njohuri për kundërshtarin, por do t’i hulumtojmë dhe analizojmë deri sa të vijë dita e ndeshjes” -ka thënë kryetrajneri, Ramadani.

Ndeshjet e rundit parakualifikues do të zhvillohen më 22 dhe 25 qershor në stadiumin “Air Albania” në Tiranë. /Gazeta Express/