Trajneri i Brazilit flet për lëndimin e Neymarit - Gazeta Express
string(48) "trajneri-i-brazilit-flet-per-lendimin-e-neymarit"

Botërori 2022

Gazeta Express

25/11/2022 9:18

Trajneri i Brazilit flet për lëndimin e Neymarit

Botërori 2022

Gazeta Express

25/11/2022 9:18

Brazili e mposhti mbrëmë Serbinë me rezultat 2:0 në ndeshjen e xhiros së parë në Kupën e Botës.

Dy golat u shënuan nga Richarlison në pjesën e dytë, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Neymar ishte prej lojtarëve më të fauluar dhe më i padëshiruari edhe nga tifozët serbë.

Nëntë nga 12 faullat e shkaktuar nga Serbia ishin në Neymarin, i cili mori edhe një lëndim që po e frikëson Brazilin.

Por, trajneri i latino-amerikanëve theksoi se ai do të vazhdojë në Kupën e Botës

“Ai do të vazhdojë në Kupën e Botës , ju mund ta keni këtë siguri. Ai ndjeu dhimbje gjatë lojës, por vendosi të vazhdojë. Kjo duhet theksuar,” tha Tite.

/Gazeta Express/