Trajneri i ardhshëm i Liverpoolit, Slot e përmend Dritën në fjalimin lamtumirës - Gazeta Express
string(78) "trajneri-i-ardhshem-i-liverpoolit-slot-e-permend-driten-ne-fjalimin-lamtumires"

Futboll

Gazeta Express

19/05/2024 13:06

Trajneri i ardhshëm i Liverpoolit, Slot e përmend Dritën në fjalimin lamtumirës

Futboll

Gazeta Express

19/05/2024 13:06

Arne Slot do të bëhet së shpejti trajner i Liverpoolit, duke zëvendësuar Jurgen Kloppin, që për të sot sfida ndaj Ëolves do të jetë e fundit.

Slot tashmë ka zyrtarizuar largimin nga Feyenoord dhe bashkimin me anglezët.

Lexo Edhe:

Në videon e tij lamtumirëse në drejtim të Feyeenordit, Slot përvec që falenderoi tifozët dhe bordin e klubit për momentet që kishin kaluar së bashku, ai përmendi ekipin kosovar të Dritës.

“From Drita to Tirana”, ishin fjalët e Slot duke kujtuar kohën kur ekipi i tij u përball me Dritën në kualifikimet për Ligën e Konferencës.

Ndeshja e parë e zhvilluar mes këtyre dy skuadrave në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ kishte përfunduar 0:0 ndërsa në Holandë kishte fituar Feyenoordi 3:2.