Tradhtinë e kanë në gjak, këto janë shenjat më të pabesa në një lidhje - Gazeta Express
string(69) "tradhtine-e-kane-ne-gjak-keto-jane-shenjat-me-te-pabesa-ne-nje-lidhje"

Tradhtinë e kanë në gjak, këto janë shenjat më të pabesa në një lidhje

Shqiperi

Gazeta Express

05/12/2022 20:13

Tradhtia është një nga gjërat më shkatërruese që mund të ndodhë në jetën e një personi. Mund të çojë në shqetësime emocionale, ankth dhe depresion. Ndonëse yjet nuk tregojnë saktësisht se kush do të tradhtojë besimin tonë, në njëfarë mënyre na paralajmërojnë për disa tipare të njerëzve.

Ja 4 shenjat e zodiakut që kanë vullnet të lirë për të tradhtuar të tjerët:

Lexo Edhe:

Dashi

Si një shenjë dinamike, Dashi vepron në bazë të instinktit dhe ka shumë të ngjarë të largohet nga një marrëdhënie. Për ta mbajtur atë të mos shikojë diku tjetër, partneri i tyre duhet të jetë në këmbë gjatë gjithë kohës. Romanca është një lojë në të cilën ju konkurroni për dashurinë e të tjerëve, njësoj si një çmim. Dhe natyra e tyre i bën ata të ndjekin gjithmonë zemrën e tyre mbi kokën e tyre.

Binjakët

Binjakët janë shenja më e mundshme për të tradhtuar nga të gjitha shenjat e zodiakut. Në fund të fundit, ata përfaqësohen nga dualiteti i binjakëve, kështu që ata duhet të jenë të vetëdijshëm për të paktën dy anët e personalitetit të tyre. Ata janë impulsivë dhe nevojtarë në një marrëdhënie dhe nëse nuk ua plotësoni nevojën për vëmendje, ata nuk do të hezitojnë të gjejnë dikë që do ta bëjë këtë.

Peshorja

Nëse një Peshore tradhton besimin tuaj, kjo ndodh sepse ata po kërkojnë diçka që nuk mendojnë se po e marrin nga ju. Ata janë gjithashtu qenie jo-konfrontuese që preferojnë të bëjnë diçka privatisht sesa të përballen me dikë për emocionet e tyre. Ata do të ndihen keq nëse do t’ju tradhtojnë, por për të ruajtur paqen, ata do të bëjnë gjithçka që munden për ta mbajtur atë të fshehtë nga ju.

Akrepi

Akrepi është një nga shenjat më besnike, megjithatë, nëse tradhtojnë, ka të ngjarë ta fshehin. Ata do t’ju duan nëse u tregoni të njëjtin respekt dhe dashuri që ata tregojnë për ju. Megjithatë, nëse zbulojnë se po i merrni si të mirëqenë, ata nuk do të hezitojnë të hakmerren. Akrepi udhëhiqet nga Plutoni, planeti i misterit dhe fshehtësisë. Pra, kur bëhet fjalë për mbulimin e një afere, Akrepat mund të jenë më të aftët.