Tovërlani: Tjetërkund e keni ju që po lypni me anulu kampionatin - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

21/05/2020 15:18

Tovërlani: Tjetërkund e keni ju që po lypni me anulu kampionatin

Sport

Gazeta Express

21/05/2020 15:18

Afrim Tovërlani insiston se futbolli kosovar duhet t’i kthehet normalitetit pas goditjes së pësuar nga koronavirusi, i cili e ka ndërprerë çdo aktivitet sportiv në vend që nga mesi i marsit, shkruan Gazeta Express.

Derisa trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi, insiston se titulli i kampionit është deshtë t’i dorëzohet ekipit të tij dhe kampionati të anulohet për ta ruajtur shëndetin e futbollistëve, trajneri i Feronikelit – që aktualisht është më i trofeshme në Kosovë – Afrim Tovërlani thotë se njerëzit duhet ta ndihmojnë futbollin drejt kthimit në normalitet.

“Toki” e ka shfrytëzuar profilin e tij në “Facebook” për t’iu kundërpërgjigjur me ironi të gjithë atyre që kërkojnë anulim të kampionatit shkaku i pandemisë, raporton Gazeta Express.