“Torba”, të enjten luhet premierë - Gazeta Express
string(30) "torba-te-enjten-luhet-premiere"

Arte

Gazeta Express

26/09/2022 16:32

“Torba”, të enjten luhet premierë

Arte

Gazeta Express

26/09/2022 16:32

Shfaqja “Torba” me regji të Naser Shatrollit, vjen të enjten premierë në Teatrin Kamertal “Faruk Begolli” në Fushë Kosovë më fillim nga ora 19:00.

“TORBA” flet për një burrë, i përndjekur nga diktatura komuniste, i zhgënjyer, i dëshpëruar, i dërmuar moralisht nga rrethanat kohore, dhe i cili do që ta rikthej komunizmin nëpërmes një pilot-projekti…

Lexo Edhe:

“TORBA”

Teatri AAB”Faruk Begolli”&ART Image- Kosove
Teatri”Mergimtari”- Kroaci

Autor&regjia: Naser Shatrolli
Luan: Leonard Hamitaj
Asistent i regjise:Ardit Rushiti
Kompozimi i muzikes:: Drinor Zymberi
Kostumografia: Flutura Dedinja
Skenografia: Agron Blakqori & Naser Shatrolli
Ndriçimi: Amir Petrovci
Dizajni: Volt Foundry

/Gazeta Express