Topi i Artë: Portugalia nuk e votoi as për top-5she Ronaldon - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

07/12/2021 9:34

Topi i Artë: Portugalia nuk e votoi as për top-5she Ronaldon

Futboll

Gazeta Express

07/12/2021 9:34

180 gazetarë nga 180 vende të botës votuan për të zgjedhur fituesin e Topit të Artë për vitin 2021.

Më së shumti vota mori Lionel Messi, që e fitoi Topin e shtatë të Artë, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Pas tij, përfundoi Lewandowski, që pati një garë të ngushtë me argjentinasin.

Top-5shen e kompletuan Jorginho, Benzema dhe Kante. Pas shumë vitesh, Ronaldo mbeti jashtë pesë vendeve të para, duke u renditur në pozitën e gjashtë.

Sulmuesi i Manchester Unitedit mori pak vota, ndërsa tani është zbuluar se ai nuk ishte votuar për top-5she as nga vendi i tij, Portugalia. Në top-5she nga Portugalia nuk figuronte as emri i Lionel Messit.

Atje, gazetari portugez, Joaquim Rita votoi kështu:

1. Kante

2. Lewandowski

3. Mbappe

4. Jorginho

5. Salah

/Gazeta Express/