Tjetër tërmet në Shqipëri - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

28/09/2019 16:39

Tjetër tërmet në Shqipëri

Ballina

Gazeta Express

28/09/2019 16:39

Një tjetër tërmet ka goditur Shqipërinë pak minuta më parë. Epiqendra e tërmetit ka qenë në Drtin Adriatik, në një thellësi prej 2 kilometrash.

Sipas të dhënave magnituda e tërmetit ka qenë 3.2 e shkallës Rihter.

Kujtojmë se që nga 21 shtatori i tërmetit me magnitudë 5.8 të shkallës rihter, mbi 300 lëkundje kanë goditur Shqipërinë dhe ende vijojnë./Express