Tjetër protestë e serbëve në Veri kundër Vuçiqit dhe Listës Srpska - Gazeta Express
string(66) "tjeter-proteste-e-serbeve-ne-veri-kunder-vuciqit-dhe-listes-srpska"

Lajme

Gazeta Express

28/01/2023 14:34

Tjetër protestë e serbëve në Veri kundër Vuçiqit dhe Listës Srpska

Lajme

Gazeta Express

28/01/2023 14:34

Një tjetër protestë e serbëve ka nisur në veri të Mitrovicës me arsyen se “Lista Srpska dhe Aleksandar Vuçiq nuk i plotësuan kërkesat” që grupi i tyre i paraqiti në protestën e kaluar më 8 janar.

Tubimi ka nisur pak para orës 12:30 dhe u mbajt para selisë së Listës Srpska. Në tubim dolën rreth 40 pjesëmarrës, të cilët kanë kënduar himnin serb dhe mbajtën një pankartë të madhe me ngjyrat e flamurit serb dhe një tjetër ku shkruhej “Kosova është Serbi”.

Lexo Edhe:

Siç raporton “Kossev”, një patrullë këmbësore e Policisë së Kosovës është parë edhe në fillim të shëtitores në afërsi të urës së qytetit, transmeton Gazeta Express.