Tirana e fiton Superkupën, e mposht me përmbysje Vllazninë - Gazeta Express
string(57) "tirana-e-fiton-superkupen-e-mposht-me-permbysje-vllaznine"

Tirana e fiton Superkupën, e mposht me përmbysje Vllazninë

Sport

Gazeta Express

07/12/2022 21:33

Tirana e ka fituar trofeun e Superkupës së Shqipërisë.

Skuadra nga kryeqyteti shqiptar triumfoi në finalen kundër Vllaznisë, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Ndeshja e zhvilluar sonte në stadiumin “Air Albania” ka përfunduar me rezultatin 3:2.

Patrick (39’), Florent Hasani (53’) dhe Redon Xhixa (90+2’) shënuan në fitoren e Tiranës.

Esat Mala (8’) dhe Liridon Latifi (86’ – nga penalltia) shënuan për skuadrën shkodrane.

Për Tiranën ishte kjo hera e 12-të që triumfon në këtë garë. /Gazeta Express/