Tifozi holandez e përqafon gazetaren në Tiranë, ajo tenton ta godasë - Gazeta Express
string(67) "tifozi-holandez-e-perqafon-gazetaren-ne-tirane-ajo-tenton-ta-godase"

Tifozi holandez e përqafon gazetaren në Tiranë, ajo tenton ta godasë

Futboll

Gazeta Express

26/05/2022 12:06

Tifozët holandezë dhe ata italianë kanë qenë protagonistë këtë javë në Shqipëri.

Lexo Edhe:

Krahas incidenteve që i shkaktuan, ata dhuruan spektakël me atmosferë para, gjatë dhe pas ndeshjes finale të Europa Conference League ndërmjet Romës dhe Feyenoordit, të cilën e fituan italianët, 1:0, shkruan “Gazeta Express”.

Gjithashtu, tifozët janë shquar edhe me ngacmimet që ua bënë gazetareve të televizioneve shqiptare, një trend ky që u bë këto ditë në kryeqytetin shqiptar.

Derisa njëra prej tyre ishte duke e intervistuar një tifoz, papritmas i vjen nga anash një tifoz tjetër holandez, i cili e përqafon, siç mund ta shihni në video duke klikuar KETU

Gazetarja u mundua të largohej dhe më pas tentoi ta godiste tifozin, i cili e pengoi në punën e saj. /Gazeta Express/