Tifozët e Milanit e kërcënojnë me vdekje yllin e Sassuolos, Berardi - Gazeta Express
string(66) "tifozet-e-milanit-e-kercenojne-me-vdekje-yllin-e-sassuolos-berardi"

Futboll

Gazeta Express

31/01/2023 15:35

Tifozët e Milanit e kërcënojnë me vdekje yllin e Sassuolos, Berardi

Futboll

Gazeta Express

31/01/2023 15:35

Tifozët e Milanit janë mjaft të mllefosur me formën e zbehtë nëpër të cilën po kalon klubi i tyre i zemrës.


“Rossoneri” janë në krizë të thellë dhe me këtë rast i kanë pësuar tri humbje radhazi, dy në kampionat dhe një në Kupën e Italisë.

Lexo Edhe:

Së fundmi, Kuqezinjtë u mposhtën nga Sassuolo në shtëpi me rezultat 2:5, shkruan “Gazeta Express”.

E për ta festuar fitoren e ekipit gjelbër e zi u përkujdes edhe Francesca Fantuzzi, grua e futbollistit Domenico Berardi.

Ajo e publikoi një fotografi në profilin e saj zyrtar në Instagram me numrin 5, duke aluduar në fitoren e Sassuolos.

Një mënyrë e veçantë e festimit, që, sipas mediumit italian “La Gazzetta dello Sport”, nuk iu ka pëlqyer tifozëve të Milanit.

Ata kanë komentuar me kërcënime, ndërsa njëri prej tyre shkroi: “nëse e shoh burrin tënd, do ta vras”.

Këto mesazhe, Fantuzzi i ka bërë publike, gjithnjë në llogarinë e saj në Instagram, duke shkruar se ndaj tyre do të merren masa ligjore. /Gazeta Express/