“Ti kryeministër, unë President”, Bushati: Njerëzit e Ramës i kanë shkuar në vilë Bashës - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

13/07/2020 23:22

“Ti kryeministër, unë President”, Bushati: Njerëzit e Ramës i kanë shkuar në vilë Bashës

Shqiperi

Gazeta Express

13/07/2020 23:22

Duke folur për deklaratën e djeshme të kryetarit të PD-së, Lulzim Basha se kryeministri Edi Rama i kishte çuar atij njerëz në zyrë që t’i propozonte postin e kryeministrit dhe Rama president, analisti Andi Bushati tha në ‘Open’, se ai ka informacione që Rama ka çuar njerëz dhe në vilën e kryedemokratit.

“Unë në fakt di diçka që nuk do ta shkruaja vetë, por e di që njerëzit e Ramës i kanë shkuar në vilë Bashës.

Rama është ai që po bën të gjithë gjënë për të vjedhur zgjedhjet”, tha ai.