“Thuaje” është kënga e dytë e Luanës brenda javës - Gazeta Express
string(47) "thuaje-eshte-kenga-e-dyte-e-luanes-brenda-javes"

“Thuaje” është kënga e dytë e Luanës brenda javës

Muzike

Gazeta Express

19/05/2022 22:31

Luana Vjollca ka publikuar këngën dhe videoklipin e dytë në kuadër të projektit të saj “Thuaje”.

Kënga mban titullin “Trauma” dhe i dedikohet të gjitha femrave që përjetojnë ose kanë përjetuar në jetën e tyre dhunë fizike apo psikologjike.

Lexo Edhe:

“Stop dhunës ndaj femrës” është mesazhi i qartë që sjell Luana duke kërkuar edhe nga femrat mos dorëzim ndaj kësaj dukurie.

Siç ka zbuluar në pjesën e dytë të rrëfimit të saj edhe ajo vet ka përjetuar dhunës psiqike duke qenë e përndjekur nga 5 persona në kohë të ndryshme ndër vite.

Një nga historitë më të rënda siç rrëfeu ajo ishte tentimi i një “fansi” për ta dhunuar, të cilit arriti t’i ikë dhe shpëtojë mrekullisht. /GazetaExpress/