Thiago: Ndjenjë e mrekullueshme kur shënon - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

08/05/2021 23:46

Thiago: Ndjenjë e mrekullueshme kur shënon

Futboll

Gazeta Express

08/05/2021 23:46

Thiago Alcantara është shprehur i kënaqur me golin e tij të parë në fanellën e Liverpoolit.

Liverpooli shënoi fitore të pastër 2:0 ndaj Southamptonit falë golave të Manes dhe Thiago Alcantaras.

Pas ndeshjes, mesfushori spanjoll u shpreh i lumtur për shënimin e golit.

“Goli? Është një ndjenjë e mrekullueshme, por e rëndësishme është të marrim tre pikë dhe të luftojmë për këtë mrekulli që mund ta bëjmë”, tha spanjolli.

Me këtë fitore, Liverpooli i afrohet edhe më shumë top-4shes, teksa gjithçka mbetet e hapur deri në xhiron e fundit. /Gazeta Express/