The Guardian publikon pamjet, pasojat e rrëzimit të helikopterit ku vdiq presidenti iranian - Gazeta Express
string(90) "the-guardian-publikon-pamjet-pasojat-e-rrezimit-te-helikopterit-ku-vdiq-presidenti-iranian"

Ballina

Gazeta Express

20/05/2024 12:17

The Guardian publikon pamjet, pasojat e rrëzimit të helikopterit ku vdiq presidenti iranian

Ballina

Gazeta Express

20/05/2024 12:17

Gazeta britanike, The Guardian ka publikuar pamje që tregojnë rrënojat e përplasjes së helikopterit në të cilën u vranë presidenti iranian, Ebrahim Raisi dhe ministri i jashtëm, Hossein Amir-Abdollahian, përcjell Express.

Helikopteri u rrëzua në mot me mjegull në malet pranë kufirit me Azerbajxhanin.

Lexo Edhe:

Të vdekur u gjetën edhe shoqëruesit e tjerë të presidentit iranian në vendin ku u rrëzua një helikopter në veriperëndim të Iranit.

Televizioni shtetëror i Iranit raportoi se helikopteri u rrëzua si pasojë e motit të lig.