Thaçi i quan ‘llafe të çarshisë’ pretendimet e Kurtit për marrëveshje sekrete Kosovë-Serbi - Gazeta Express
string(88) "thaci-i-quan-llafe-te-carshise-pretendimet-e-kurtit-per-marreveshje-sekrete-kosove-serbi"

Thaçi i quan ‘llafe të çarshisë’ pretendimet e Kurtit për marrëveshje sekrete Kosovë-Serbi

Gazeta Express

21/05/2020 22:15

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci, ka komentuar ‘marrëveshjen sekrete’ në mes Kosovës dhe Serbisë, të cilën kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, pretendon se ekziston.

Thaçi tha se fjalët e Kurtit lidhur me të një marrëveshje sekrete në mes Kosovës dhe Serbisë janë ‘llafe të çarshisë’, sepse, sipas tij, diçka e tillë nuk ekziston.

Lexo Edhe:

“Pretendimet e Kurtit të një marrëveshje në mes Kosovës dhe Serbisë janë llafe të çarshisë. S’ka takim sekret as marrëveshje. Gjithçka që është zhvilluar në Uashington, është treguar një vullnet për të vazhduar dialogun”, është shprehur Thaçi.

Tutje, Thaçi akuzoi Kurtin se ia ka dorëzuar veriun Serbisë.

“Kryeministri Kurti ia ka dorëzuar Serbisë veriu dhe mundësinë që të shtrihet aty”, ka thënë Presidenti Thaçi në Rubikon.