Tetovë,nuk ka të vdekur nga Covid-19 ,bie ndjeshëm numri i të infektuarëve - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

20/09/2021 10:38

Tetovë,nuk ka të vdekur nga Covid-19 ,bie ndjeshëm numri i të infektuarëve

Ballina

Gazeta Express

20/09/2021 10:38

Asnjë i vdekur nga Covid 19 në Tetovë në 24 orët e fundit.

Autoritetet e Spitalit thanë se situata është stabilizuar skajshëm dhe çdo ditë po ulet numri i të infektuarëve .

Lexo Edhe:

Ata thanë se numri i të hospitalizuarëve është 26.

Me nga një dozë të vaksinës është vetëm një pacient po aq sa me dy doza.Në oksigjeno- terapi janë 26 pacientë ndërsa 23 Ambulantë ditore.

Sot në Tetovë pas një kohe të gjatë janë kthyer nëpër shkolla të mesme nxënësit .Ata këtë vit e nisën me mësim online shkaku i rasteve të shumta nga Covid.