Tesla aksidentalisht zbulon detaje rreth Modelit 3 të përditësuar - Gazeta Express
string(65) "tesla-aksidentalisht-zbulon-detaje-rreth-modelit-3-te-perditesuar"

AutoTech

Gazeta Express

18/04/2024 21:59

Tesla aksidentalisht zbulon detaje rreth Modelit 3 të përditësuar

AutoTech

Gazeta Express

18/04/2024 21:59

Tesla prezantoi Modelin 3 të përditësuar shtatorin e kaluar por pa ofruar detaje rreth performancës së tij.

E tani me sa duket aksidentalisht kompania ka zbuluar disa specifika të veturës në faqen InsideEVs.

Lexo Edhe:

Bëhet e ditur se modeli 3 do të prodhojë prej mbi 500 kuaj fuqi, dhe thuhet të jetë modeli më i fuqishëm nga Tesla.

Sa i përket ndryshimeve në brendësi, modeli i ri vjen me ulëse të tjera dhe peshon mbi 1,800 kilogram.

Besohet gjithashtu edhe se kapaciteti i baterisë së tij do të jetë 82.0 kilovat-orë.

Pavarësisht thashethemeve se ky variant do të riemërohet si Model 3 Ludicrous, duket se ai do ta mbajë emrin Performance.

Një zbulim zyrtar i Performance pritet ditëve ose javëve në vijim.