Tërmet në Indonezi, shembet një restorant, humbin jetën katër persona - Gazeta Express
string(67) "termet-ne-indonezi-shembet-nje-restorant-humbin-jeten-kater-persona"

Tërmet në Indonezi, shembet një restorant, humbin jetën katër persona

Lajme

Gazeta Express

09/02/2023 13:54

Katër persona kanë humbur jetën në veri të brigjeve të Indonezisë, si pasojë e një tërmeti me fuqi shkatërruese prej 5.5 magnitudë, ka njoftuar agjencia për menaxhimin e katastrofave.

Katër persona u gjetën brenda një restoranti të shembur, thuhet në kumtesën në kësaj agjenci të Indonezisë,

Lexo Edhe:

Nga ky tërmet janë shkatërruar shtëpitë, objekte afariste e spitali, kurse banorët lokalë se dridhjet kanë zgjatur pak sekonda.

“Janë ndjerë dridhjet. Janë dëmtuar shtëpisë, restorantet e objektet tjera”, tha për agjencinë e lajmeve Sinhua, Jonathan Koirevoa, menaxher i qendra operative.

Tërmeti nuk pati potencial të shkaktoj cunami ka njoftuar agjencia për meteorologji dhe gjeofizikë (BMKG).

Katër personat po hanin drekë në restorantin Cirita në Djapuri, kur u shemb objekti dhe nuk patën kohë të dalin nga objekti. /Telegrafi