Tërmet i fortë në Turqi - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

24/02/2020 9:22

Tërmet i fortë në Turqi

Lajme

Gazeta Express

24/02/2020 9:22

Në Turqi, përsëri është ndier dridhje e tokës, e cila ka shkaktuar panik te banorët.

Pas tërmetit të djeshëm prej 5.7 shkallësh, i cili la të vdekur nëntë persona dhe mbi 100 të plagosur sot është regjistruar tërmet i ri, njofton News33.tv.

Epiqendra e tërmetit ishte në afërsi të qytetit të Izmirit, me një fuqi prej 4.7 shkallësh. Ende nuk raportohet për dëme materiale apo në njerëz.