Tensionet në veri, Tahiri: Mund të pritet ndëshkim i ri për Kosovën - Gazeta Express
string(65) "tensionet-ne-veri-tahiri-mund-te-pritet-ndeshkim-i-ri-per-kosoven"

Tensionet në veri, Tahiri: Mund të pritet ndëshkim i ri për Kosovën

Lajme

Gazeta Express

09/06/2023 12:58

Edita Tahiri, ish-kryenegociatore e Kosovës në dialogun me Serbinë që ndërmjetësohet nga BE-ja,  ka komentuar zhvillimet e fundit në veri të Kosovës dhe ndikimet e saj në marrëdhëniet e Kosovës me aleatët.

Tahiri ka shkruar se Kosova jo vetëm që nuk ka fituar por mund të pritet edhe ndonjë ndëshkim i ri.

Lexo Edhe:

“Kosova jo e fituar por e ndeshkuar! mund te pritet ndeshkimi i ri.” shkruan Tahiri