Tension mes Meghan Markle dhe Mbretëreshës? Ç’fshihet pas fotos familjare të pagëzimit të Archiet? - Gazeta Express

Tension mes Meghan Markle dhe Mbretëreshës? Ç’fshihet pas fotos familjare të pagëzimit të Archiet?

Gazeta Express

12/07/2020 18:38

Djali i Meghan Markle dhe Princit Harry, Archie Harrison Mountbatten-Windsor, u pagëzua më 6 korrik 2019, pak më shumë se një vit më pare, ditë në të cilën u publikua një foto familjare.

Portreti zyrtar nga viti 2019 u realizua nga fotografi Chris Allerton në dhomën e Green Windsor Castle.

Fotografia përfshin anëtarët e moshuar të familjes mbretërore, si dhe hallat e Princit Harry, Lady Jane Fellowes dhe Lady Sarah McCorquodale, të cilat janë motra të Princeshës së ndjerë, Diana. Pranë Lady Jane Fellowes është Doria Ragland, nëna e Meghan Markle.

Mbretëresha dhe Princi Filip, stër-gjyshërit e Archie-t, nuk ishin pjesëmarrës për shkak të një konflikti kohor

Është raportuar se Mbretëresha nuk ka marrë pjesë në pagëzimin e Archie-t, sepse kishte angazhime paraprake, konfirmoi më parë korrespondentja mbretërore e “Daily Mail” dhe redaktorja, Rebecca English në Twitter.Edhe Princi Philip dukej se kishte angazhime në atë kohë.

Është tradicionale që Mbretëresha dhe Princi Philip të marrin pjesë në pagëzimet e stërnipërve të tyre, ashtu siç bënë për Princeshën Charlotte dhe Princin George, por ata humbën kurorëzimin e Princit Louis në qershor 2018.

Sidoqoftë, “Royals at War: The Untold Story of Harry and Meghan’s Shocking Split with the House of Windsor”, një libër i botuar në qershor dhe i autorizuar nga gazetarët Dylan Howard dhe Andy Tillett, sugjeron që fshihet një histori më e madhe pas mungesës së Mbretëresha dhe Princi Filip.

Një artikull i fundit nga “Daily Star” citon librin e Howard dhe Tillett, i cili thotë: “Me sa duket, Mbretëresha dhe Princi Philip qëndruan larg” nga ngjarja.

“Ata thjesht ndiheshin të hutuar publikisht nga sjellja kontrolluese e Meghan, tha një i brendshëm i pallatit mbretëror “, thotë një fragment nga libri, duke folur për Mbretëreshën dhe Princin Philip.