Tenistët kosovarë e mbyllin pa sukses eksperiencën në Festivalin Olimpik Evropian për të Rinj - Gazeta Express
string(93) "tenistet-kosovare-e-mbyllin-pa-sukses-eksperiencen-ne-festivalin-olimpik-evropian-per-te-rinj"

Tenistët kosovarë e mbyllin pa sukses eksperiencën në Festivalin Olimpik Evropian për të Rinj

Sporte tjera

Gazeta Express

26/07/2022 15:14

Tenistët kosovarë, Altea Hajrizi dhe Salidin Rama, i kanë përfunduar garat në Festivalin Olimpik Evropian për të Rinj, që po mbahet në Banska Bystrica të Sllovakisë.

Të dy garuesit u përballën me bartësit e grupeve, ndaj të cilëve pësuan humbje 0:2 në sete, në raundin e parë të garave të tenisit.

Lexo Edhe:

Hajrizi u përball me rumunen Eva Ionescu, ndërsa Rama me çekun, Jan Kumstat. /Gazeta Express/