Tenistët e rinj të Kosovës pësojnë humbje nga irlandezët në “EYOF 2022” - Gazeta Express
string(69) "tenistet-e-rinj-te-kosoves-pesojne-humbje-nga-irlandezet-ne-eyof-2022"

Sport

Gazeta Express

25/07/2022 18:16

Me i fundit

Tenistët e rinj të Kosovës pësojnë humbje nga irlandezët në “EYOF 2022”

Sport

Gazeta Express

25/07/2022 18:16

Tenistët tanë, Altea Hajrizi dhe Salidin Rama, garuan sot në mikse ndaj çiftit irlandez, Rachel Deegan dhe Eoghan Jennings, në Festivalin Veror Olimpik Evropian për të Rinj.

Dyshja jonë përkundër se dha maksimumin, nuk arriti të kalojë irlandezët, nga të cilët pësuan humbje 2:0 në sete – përcjell Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Hajrizi dhe Rama do të garojnë nesër edhe në individuale.

Kujtojmë se “EYOF 2022” është duke u mbajtur në Banska Bystrica të Sllovakisë. /Gazeta Express/