Temperatura në Kosovë sot shkoi deri në 36 gradë - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

02/07/2020 18:24

Temperatura në Kosovë sot shkoi deri në 36 gradë

Lajme

Gazeta Express

02/07/2020 18:24

Edhe gjatë ditës së sotme po mban mot shumë i nxehtë.

Sot temperaturat më të larta u regjistruan në Dukagjin. Në stacionin në Gjakovë temperatura maksimale arriti deri në 36C, në Kamenicë 34C, e në Prishtinë 32C.

Kështu bën të ditur Prishtina Weather, duke iu referuar të dhënave nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës dhe nga Aeroporti i Prishtinës.