Telashe të reja për Shakirën, mund të dënohet me mbi 8 vjet burg - Gazeta Express
string(63) "telashe-te-reja-per-shakiren-mund-te-denohet-me-mbi-8-vjet-burg"

Telashe të reja për Shakirën, mund të dënohet me mbi 8 vjet burg

Rozë

Gazeta Express

30/07/2022 7:39

Pas ndarjes nga Pique telashe të reja në horizont për Shakirën. Prokuroria e Barcelonës ka kërkuar tetë vjet e dy muaj burg dhe gati 24 milionë euro gjobë për akuzën e evazionit fiskal për të cilin këngëtarja është paraqitur në gjykatë në vitin 2019.

Sipas prokurorëve, ylli kolumbian, e cila refuzon çdo marrëveshje dhe thotë se është gati të shkojë në gjyq, është fajtore për vjedhjen e 14.5 milionë eurove nga autoritetet tatimore spanjolle midis viteve 2012 dhe 2014.

Lexo Edhe:

Aktakuza detajon gjashtë akuza kundër Shakirës. Këngëtarja këtë javë refuzoi një marrëveshje marrëveshjeje të ofruar nga prokurorët, duke zgjedhur të shkojë në gjyq, por ende nuk është caktuar një datë gjyqi.

Ekipi i marrëdhënieve me publikun i Shakira-s thotë se këngëtarja i ka përmbushur gjithmonë detyrimet e saj tatimore. Ajo thotë se artistja ka depozituar shumën që thuhet se i detyrohet, duke përfshirë 3 milionë euro në interes.

Prokurorët në Barcelonë kanë pretenduar se fituesja e Grammy-t ka kaluar më shumë se gjysmën e çdo viti midis 2012 dhe 2014 në Spanjë dhe duhet të kishte paguar taksat në vend.