Telashe për Arsenalin, William Saliba pritet të mungojë për disa javë - Gazeta Express
string(68) "telashe-per-arsenalin-william-saliba-pritet-te-mungoje-per-disa-jave"

Telashe për Arsenalin, William Saliba pritet të mungojë për disa javë

Sport

Gazeta Express

19/03/2023 9:58

William Saliba pritet që të jetë fushës për disa javë.

“L’Equipe” ka raportuar se mbrojtësi francez do të mungojë për disa javë, duke mos cekur kohën e rikthimit, shkaku i një lëndimi në shpinë që pësoi në ndeshjen kundër Sporting Lisbonës në Ligën e Evropës, transmeton Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Padyshim se ky nuk është aspak lajm i mirë për liderin e Premierligë, Arsenalin, pasi Saliba ka qenë i pazëvendësueshëm këtë sezon në formacionin e Mikel Artetas.

Ky lëndim 21-vjeçarit do t’ia humbasë edhe ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Evropian “Euro 2024” me Francën.

Qendërmbrojtësi i “Topçinjve” u përzgjodh nga Didier Deschamps për ndeshjet e këtij muaji, kundër Irlandës dhe Holandës, por tani besohet se ai do të tërhiqet nga angazhimi me kombëtaren franceze.

Deschamps thuhet se po shqyrton zgjedhjen e mbrojtësit të OGC Nice, Jean-Clair Todibo ose qendërmbrojtësit të Monacos, Axel Disasi, për të zëvendësuar Saliban.

Një vendim përfundimtar pritet të merret dhe publikohet brenda 48 orëve të ardhshme. /Gazeta Express/