Teatri fillon transmetimin e shfaqjeve “livestream” në facebook - Gazeta Express

Arte

Gazeta Express

03/04/2020 20:23

Teatri fillon transmetimin e shfaqjeve “livestream” në facebook

Arte

Gazeta Express

03/04/2020 20:23

Teatri Kombëtar i Kosovës ka filluar me transmetimin e shfaqjeve në Facebook na repertori i saj

Sonte në reportor, për herë të parë është shfaqur shfaqja, “I ligu pa mend”, një shfaqje me tekst të Gjergj Fishtës dhe me regji të Altin Bashës.

Transmetimi i shfaqjes ka filluar në orën 20:00.

Në shfaqje luajnë: Luan Jaha, Ernest Malazogu, Adrian Morina, Armend Baloku, Ard Islami, Shkelzen Veseli, Ismet Azemi, Basri Lushtaku, Shengyl Ismaili, Gramoz Malaj.

Edhe gjatë ditës së nesërme Teatri ka paralajmëruar se do të vazhdon me shfaqje në këtë format.

Kështu nesër pritet që për shikuesit të shfaqet shfaqja e njërit prej produksioneve më të mira të mjeshtrit të madh William Shekspeare “Tregtari i Venedikut”, me regji të Mathew Lenton. Dhe kështu do të vazhdojmë edhe gjatë javëve që vijnë. /GazetaExpress/

Shfaqja "I ligu për mend" Live

Publiée par Teatri Kombëtar i Kosovës sur Vendredi 3 avril 2020
Posted by Teatri Kombëtar i Kosovës on Friday, April 3, 2020