Të rinjtë e partisë së Haradinajt, me aksion para Qeverisë rreth taksës - Gazeta Express

Të rinjtë e partisë së Haradinajt, me aksion para Qeverisë rreth taksës

Lajme

Gazeta Express

27/02/2020 15:42

Të rinjtë e partisë së Ramush Haradinajt janë duke i vazhduar aksionet përpara objektit të Qeverisë së Kosovës si shenjë proteste kundër heqjes së taksës 100% ndaj produkteve me origjinë nga Serbia dhe Bosnje e Hercegovina, raporton Gazeta Express.

Derisa para pak ditësh kishin hedhur vetëm një kuti të improvizuar biskotash “Plazma” brenda ndërtesës dhe kishin vendosur disa parulla në rrethojat e objektit të Qeverisë, sot kanë vendosur dy improvizime të kryeministres Ana Brnabiq dhe të Albin Kurtit.