Të gjitha përfitimet dhe rreziqet nga konsumimi i kërpudhave - Gazeta Express
string(60) "te-gjitha-perfitimet-dhe-rreziqet-nga-konsumimi-i-kerpudhave"

Të gjitha përfitimet dhe rreziqet nga konsumimi i kërpudhave

Ushqimi/Dieta

Gazeta Express

04/05/2022 19:39

Për shkak të efekteve të shumta pozitive shëndetësore në trupin tonë, kërpudhat konsiderohen si një superushqim.

Por në disa raste mund të jenë të dëmshme, ndaj bëni kujdes se si i përgatisni dhe ku i blini.

Lexo Edhe:

Cilat janë përfitimet shëndetësore?

Nivelet e sheqerit në gjak mund të përmirësohen

Rreth 10% e popullsisë amerikane ka diabet, një gjendje kronike që ndikon në mënyrën se si trupi përpunon ushqimin. Problemet që sjell diabeti mund të lehtësohen dhe madje të parandalohen duke ulur nivelin e sheqerit në gjak.

Edhe pse ka shumë ushqime që duhen shmangur nëse keni diabet, ka disa që rekomandohen për konsum, si p.sh. kërpudhat e detit, një lloj kërpudhash që rritet në natyrë mbi pemët e rrëzuara.

Trupi juaj përgatitet më mirë për të luftuar sëmundjet

Kur nuk ndiheni mirë, është mirë të pushoni, të relaksoheni në shtrat dhe të prisni që sistemi imunitar të luftojë sëmundjen. Ngrënia e kërpudhave gjithashtu mund të ndihmojë, pasi ato përmbajnë vitamina dhe lëndë ushqyese që janë të mira për imunitetin.

“Kërpudhat e freskëta përmbajnë lëndë ushqyese si vitamina B, riboflavin, niacin, kalium dhe selen, dhe janë gjithashtu një burim i shkëlqyer i tre antioksidantëve thelbësorë”, thotë dietologia Pam Smith.

Kockat tuaja po forcohen

Studimet kanë treguar se një nga mënyrat më të mira për të rritur forcën e kockave është të hani ushqime të pasura me vitaminë D, siç janë kërpudhat e rritura jashtë.

Do të rinovoheni

Një mënyrë për të ruajtur një pamje rinore është përfshirja e kërpudhave në dietën tuaj për antioksidantë dhe lëndë të tjera ushqyese.

“Kërpudhat janë të pasura me antioksidantë, proteina, minerale, vitamina dhe fibra. Përqendrimi i lartë i antioksidantëve largon stresin fiziologjik. “Si rezultat, ka shenja të reduktuara të plakjes, si dhe më pak rrudha”, tha dietologia Natali Komova.

Çfarë duhet të keni kujdes?

Mund të helmoheni

Përveç më shumë se 10,000 llojeve të njohura të kërpudhave, është emocionuese të provosh shije dhe lloje të reja, por duhet të jesh shumë i kujdesshëm pasi ka shumë lloje kërpudhash helmuese për njerëzit. Pasojat e konsumimit të kërpudhave helmuese janë të ndryshme, mund të çojë në dehidrim, dështim të organeve dhe deri në vdekje.

Disa kërpudha të egra përmbajnë përbërës që shkaktojnë halucinacione intensive.