Të enjten hapet ekspozita ‘Daily Archived’ ne ‘Paper Gallery’ - Gazeta Express
string(57) "te-enjten-hapet-ekspozita-daily-archived-ne-paper-gallery"

Të enjten hapet ekspozita ‘Daily Archived’ ne ‘Paper Gallery’

Arte

Gazeta Express

24/01/2023 16:08

Për 1 muaj e 24 ditë Arbnor Karaliti, Lumturie Krasniqi dhe Yll Xhaferi së bashku me Paper Gallery dhe Prishtina Biennale në kuadër të projektit ” Në Duart Tona” konvertuam hapsirën e Galeris në Open Studio duke e ftuar publikun që nga afër të njoftohen me proceduren dhe procesin e punës së artistëve.

Tre artistë me medium te përbashkët pikturën por me stile dhe teknika të ndryshme brenda hapësirës së galerisë bënë punë të ndryshme të cilat do të prezantohen në ekspozitën ‘ Daily Archived ‘ që do të hapët të enjten me datë 26.01.2023 në ora 19.00, dhe do të qëndroj e hapur për 1 muaj.

Lexo Edhe:

/Express/