"Të bësh krushqi me atë që të ka përdhunuar motrën", këngëtarja e njohur i reagon ashpër Ramës për Mini-Shengenin - Gazeta Express

“Të bësh krushqi me atë që të ka përdhunuar motrën”, këngëtarja e njohur i reagon ashpër Ramës për Mini-Shengenin

Rozë

Gazeta Express

30/07/2021 14:01

Këngëtarja e njohur shqiptare, Besa Kokëdhima, ka reaguar për iniciativën e Mini-Shengenit.

Pas marrëveshjes së nënshkruar në Shkup mes Maqedonisë së Veriut, Serbisë dhe Shqipërisë për iniciativën e quajtur tashmë “Open Balkan”, Kokëdhima ka thumbuar kryeministrin Edi Rama, duke shkruar se po vendos trarë me Kosovën, e po lidh marrëveshje me Serbinë.

Lexo Edhe:

“Trarë me Kosovë e Mini-schengen me Serbinë, ose thënë të ndryshe, të bësh krushqi me atë që të ka përdhunuar motrën”, ka shkruar ajo në InstaStory.

Ajo më pas publikoi edhe një fotografi të një djali me flamurin e Kosovës dhe Shqipërisë në shpinë, duke shkruar se “jemi një”.

“Nuk e di për ju, por unë do bojkotoj çdo produkt jo-shqiptar e jo-shqiptar të Kosovës, të Dardanisë. Do shkoj në Dardani sikur 1000 trarë të vënë. Do shkoj në Shkup e jo në Skopje, në Tetovë, Gorstivar, në Mal të Zi e jo në Montenegro. Të na falin shqiptarët e Kosovës për këtë lëndim. Jemi një”, ka shkruar këngëtarja.