Taylor Swift bënë histori në MTV VMA - Gazeta Express
string(36) "taylor-swift-bene-histori-ne-mtv-vma"

Rozë

Gazeta Express

13/09/2023 10:45

Taylor Swift bënë histori në MTV VMA

Rozë

Gazeta Express

13/09/2023 10:45

Nata i përkiste Taylor Swift të martën në MTV Video Music Awards.

Këngëtarja fitoi në nëntë nga 11 kategoritë që u nominua – duke përfshirë Artistin e Vitit – në ngjarjen vjetore, e cila u mbajt në Qendrën Prudential në Newark, New Jersey.

Lexo Edhe:

Kantautorja 33-vjeçare fitoi çmimin “Albumi i vitit” për “Midnights” dhe “Show of the Summer”, përveç marrjes së gjashtë çmimeve për videon dhe këngën “Anti-Hero”, shkruan DailyMail.

Ato përfshinin: Videon e vitit, Kinematografia më e mirë, Efektet më të mira vizuale, Regjia më e mirë, Popi më i mirë dhe Kënga e Vitit.

Swift i tha turmës ndërsa pranoi çmimin “Kënga pop-in më mirë” për “Anti-Hero”:, “Më pëlqen të bëj muzikë pop, më pëlqen të bëj video muzikore pop, gjithashtu më pëlqen të bëj country”.

“Më pëlqen të kaloj nëpër zhanre të ndryshme dhe e vetmja arsye që më lejohet ta bëj këtë është sepse ju, fansat, më dhatë mundësinë për ta bërë këtë”, tha ajo.

“Një aventurë e madhe dhe është e gjitha kaq shumë për të sfiduar veten për të bërë muzikë që është e ndryshme nga ajo që kam bërë të zgjasë dhe thjesht të dua për të. Por më pëlqen shumë të bëj muzikë pop, ndaj faleminderit shumë”, shtoi ajo.

Swift fitoi çmimin e saj të dytë për “Këngën e Vitit” për “Anti-Hero”.

“Kam filluar të shkruaj këngë që kur isha 12 vjeç dhe gjithmonë fillon me një emocion shumë të izoluar, një lloj pasigurie shumë specifike apo urrejtjeje ndaj vetvetes që ndihem sikur jam i vetmi që e ndjej në atë moment. Por atëherë kur dal në turne dhe kam stadiume që më këndojnë fjalët”, tha Swift kur pranoi çmimin e dytë.

Swift mori çmimin e saj të tretë të mbrëmjes për “Regjinë më të mirë” për regjinë e videos për këngën e saj hit “Anti-Hero”.

Ajo falënderoi ‘bashkëpunëtorët e saj brilantë’ në fjalimin e tretë të mbrëmjes, duke thënë se të jesh drejtore ‘është absolutisht një sport ekipor’.

Swift fitoi çmimin e saj të katërt në transmetimin televiziv për “Videon e Vitit” për ‘Anti-Hero”.

“Kjo është e pabesueshme – thjesht dua të them se fakti që ky është një çmim i votuar nga fansat do të thotë shumë për mua”, tha ajo. “Bazuar në kujtimet që kemi bërë së fundmi, eksperienca më e gëzueshme dhe emocionuese dhe nuk kemi mbaruar as përgjysmë.

Mbrëmja e madhe rezultoi që Swift të ngjitej në vendin e dytë të të gjitha kohërave në fituesit e MTV VMA me 25 në total – vetëm e dyta pas Beyonces e cila ka 28-të çmime, dy prej të cilave ajo fitoi si anëtare e “Destiny’s Child”. /afterparty.al/