Taravari përshëndet marveshjen Kosovë-Sërbi: Qoftë kjo Marrëveshje fillimi i një rruge paqeje - Gazeta Express
string(92) "taravari-pershendet-marveshjen-kosove-serbi-qofte-kjo-marreveshje-fillimi-i-nje-rruge-paqeje"

Taravari përshëndet marveshjen Kosovë-Sërbi: Qoftë kjo Marrëveshje fillimi i një rruge paqeje

Ballina

Gazeta Express

19/03/2023 11:57

Pas marveshjes së mbrëmshme në Ohër në mes Kosovës dhe Sërbisë, ka reaguar edhe kryetari i Aleancës për Shqiptarët Arben Taravari i cili e ka cilësuar si një marveshje e cila duhet të sjell paqe, por dhe kujton se duhet të permbushet me përgjegjsi.

Më poshtë ju sjellim statusin e plotë të tij në Facebook:

Lexo Edhe:

“Si shqiptar por mbi të gjitha si një qytetar i botës, jam i gëzuar që Kosova dhe Serbia arritën të merren vesh.
Qoftë kjo Marrëveshje vetëm fillimi i një rruge paqeje dhe përgjegjësie, sepse pa përgjegjësi nuk ka Paqe!”-thekson Taravari.