Tanja Fajon është shtruar në spital pas kthimit nga Nju Jorku - Gazeta Express
string(61) "tanja-fajon-eshte-shtruar-ne-spital-pas-kthimit-nga-nju-jorku"

Tanja Fajon është shtruar në spital pas kthimit nga Nju Jorku

Lajme

Gazeta Express

26/02/2024 13:07

Ministrja e Jashtme e Sllovenisë, Tanja Fajon, është shtruar në spital për shkak të inflamacionit të veshkave.

Fajon u shtrua në spital pasditen e së dielës pasi u kthye nga Nju Jorku, ku mori pjesë në seancat e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara (OKB) dhe Këshillit të Sigurimit të OKB-së me rastin e dyvjetorit të agresionit rus kundër Ukrainës, që u mbajt të premten.

Lexo Edhe:

Siç thuhet, ministrja e Jashtme, Tanja Fajon, po trajtohet në Qendrën Mjekësore të Lubjanës për dyshime për inflamacion të veshkave.

Ministria njoftoi se ministri aktualisht ndihet mirë, por pritet të qëndrojë në spital për disa ditë.