Talibanët gjejnë thesar në shtëpinë e ish-zv.presidentit të Afganistanit - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

19/09/2021 7:14

Talibanët gjejnë thesar në shtëpinë e ish-zv.presidentit të Afganistanit

Lajme

Gazeta Express

19/09/2021 7:14

Talibanët, të cilët tashmë kanë marrë pushtetin në Afganistan kanë gjetur një thesar të vërtetë, në vilën në pronësi të ish-zëvendës-presidentit të vendit, Amrullah Saleh.

Mediat e huaja, bëjnë me dije se në vilë janë gjetur rreth 6 milionë dollarë.

Lexo Edhe:

Amrullah Saleh ka qene zv. president i Afganistanit prej shkurtit 2020, Ministër i Brendshëm dhe Shef i Sigurisë Kombëtar.

Ndërkohë mediat kanë publikuar dhe pamjet nga vila e ish-zyrtarit.

Video KËTU