Takimi i emisarëve, çfarë po paralajmërojnë Berlini e Uashingtoni? - Gazeta Express
string(64) "takimi-i-emisareve-cfare-po-paralajmerojne-berlini-e-uashingtoni"

Gazeta Express

11/08/2022 17:20

Takimi i emisarëve, çfarë po paralajmërojnë Berlini e Uashingtoni?

Gazeta Express

11/08/2022 17:20

Emisari gjerman për Ballkanin Manuel Sarazin ka publkikuar një fotografi me kolegun e tij amerikan Gabriel Escobar, i cili po ashtu merret me Ballkanin dhe bisedimet Kosovë -Serbi.

Ai ka thënë se dy vendet ndajnë interesim të përbashkët pë rajonin duke thënë se Berlini e Uashingtoni mund t’ia sigurojnë vendeve të Ballkanit anëtarësimin në BE.

Lexo Edhe:

 “ Emrekullueshme të vizitosh emisarin special Escobar në Uashington. Gjermnia dhe SHBA ndajnë interesim të përbashkët në Ballkanin Perëndimor. Bashkë me partnerët tanë europianë mund ta sigurojmë rrugën e rajonit në BE. Shihemi së shpejti” ka shkruar Sarrazin.