Tahiri thumbon LDK’në: Avdullah Hoti është mjeshtër i huqjeve - Gazeta Express

Tahiri thumbon LDK’në: Avdullah Hoti është mjeshtër i huqjeve

Lajme

Gazeta Express

13/12/2019 21:36

Minsitri në largim i Drejtësisë, Abelard Tahiri, përmes një postimi ka thumbuar LDK’në duke e quajtur deputetin e zgjedhur, Avdullah Hotin, mjeshtër i huqjeve.

Ky reagim i Tahirit erdhi pas deklaratës së Hotit rreth takimit të Isa Mustafës dhe Albin Kurtit, se s’ka marrëveshje, madje nuk shpalosi asnjë detaj.

Tahiri ka thënë se kjo është veçse një dëshmi pararendëse e modelit të qeverisjes që LDK’ja dhe Vetëvendosja presin t’ua shërbejnë qytetarëve të Republikës së Kosovës.

Më poshtë gjeni postimin e plotë të Tahirit: