Tahiri për Thaçin: Urime ditëlindjen miku im i idealeve kombëtare - Gazeta Express
string(64) "tahiri-per-thacin-urime-ditelindjen-miku-im-i-idealeve-kombetare"

Tahiri për Thaçin: Urime ditëlindjen miku im i idealeve kombëtare

Lajme

Gazeta Express

24/04/2024 11:11

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialog me Serbinë, Edita Tahiri e ka uruar për datëlindjen e 56 ish-presidentin Hashim Thaçi.

Tahiri tha se veprimtaria çlirimtare e Thaçit është dhe mbetet historike.

Lexo Edhe:

“Urime ditelindjen miku im i idealeve kombetare! Ti nuk je perkohesisht mes nesh, por veprimtaria yte clirimtare eshte dhe mbetet historike!”, ka shkruar ajo në një postim në “Facebook”. /Express/