“Tabanoc”, kapen 7 automjete nga Shkupi që po transportonin udhëtarë pa leje - Gazeta Express
string(73) "tabanoc-kapen-7-automjete-nga-shkupi-qe-po-transportonin-udhetare-pa-leje"

Ballina

Gazeta Express

30/09/2022 15:26

“Tabanoc”, kapen 7 automjete nga Shkupi që po transportonin udhëtarë pa leje

Ballina

Gazeta Express

30/09/2022 15:26

Në vendkalimin kufitar Tabanoc dje policia ka konstatuar mosrespektim të ligjit në shtatë automjete të udhëtarëve që kryejnë transport ndërkombëtar të udhëtarëve.

“Gjatë kontrollit të shtatë automjeteve, të gjitha me targa të Shkupit, të drejtuar nga B.T.(35), K.Gj.(65), A.G.(59), I.V.(39), S.D.(45), L.I.(55) dhe S.I. (52), të gjithë nga Shkupi, është konstatuar se kanë kryer transport ndërkombëtar të udhëtarëve pa poseduar dokumentacion përkatës – licencë për kryerjen e transportit ndërkombëtar të udhëtarëve”, informojnë nga MPB.

Lexo Edhe:

Inspektorati Shtetëror i Transportit ka vendosur sanksionet përkatëse për shoferët dhe automjetet.