“Ta heq kokën”, edukatorja sulmon fizikisht fëmijët e kopshtit - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

15/09/2021 10:30

“Ta heq kokën”, edukatorja sulmon fizikisht fëmijët e kopshtit

Lajme

Gazeta Express

15/09/2021 10:30

Një mësuese kopshti 59 vjeçe në Monza të Italisë është pezulluar nga detyra për një vit, pasi u filmua nga kamerat e sigurisë duke sulmuar fizikisht vogëlushet. Në pamjet e publikuara, shihet se si mësuesja sulmon 17 fëmijët e grupit, të moshës mes 3 dhe 5 vjeç.

Sipas raportimeve njëri prej tyre, ishte fëmijë me aftësi të kufizuara.

Lexo Edhe:

E gjitha nisi nga një denoncim i nënës së njërës nga fëmijëve. Më pas policia instaloi në godinë, kamera dhe mikrofona, për të parë të gjithë sjelljen e mësuesve.

“Të pres duart, të heq kokën, bishë, patë”, ishin disa nga fjalët e përdorur nga mësuesja. Institucioni ka vendosur të pezullojë prej 1 vit mësuesen, ndërsa kjo e fundit pritet të paraqitet para gjykatës për të dhënë versionin e saj për ngjarjen.