Swiatek e fiton për herë të tretë radhazi French Open-in - Gazeta Express
string(56) "swiatek-e-fiton-per-here-te-trete-radhazi-french-open-in"

Swiatek e fiton për herë të tretë radhazi French Open-in

Sporte tjera

Gazeta Express

08/06/2024 17:39

Iga Swiatek arriti ta fitojë titullin e tretë radhazi të French Open për vajnza me një fitore bindëse ndaj numrit 12-të të botës, italianes Jasmine Paolini.

Swiatek e Polonisë, 23 vjeçe, vazhdoi dominimin e saj të fundit në Roland Garros me një fitore 6-2 6-1 kundër finalistes për herë të parë, Paolini.

Lexo Edhe:

Swiatek arriti ta fitojë titullin e katërt në Paris dhe një triumf të pestë Grand Slam në përgjithësi pas fitores së saj në US Open në vitin 2022.

Nesër do të zhvillohet finalja e konkurrencës së djemve.

Carlos Alcaraz i Spanjës do të përballet me Alexander Zverev të Gjermanisë.