Superkupa vazhdon sonte me dy ndeshje interesante - Gazeta Express
string(49) "superkupa-vazhdon-sonte-me-dy-ndeshje-interesante"

Basketboll

Gazeta Express

14/09/2023 10:20

Superkupa vazhdon sonte me dy ndeshje interesante

Basketboll

Gazeta Express

14/09/2023 10:20

Superkupa e Kosovës vazhdon sonte me dy ndeshje të tjera çerekfinale.

Kampionia e Kosovës, Peja do të ndeshet me Proton Cable Prizrenin dhe Verdhezinjtë shihen si favoritë për të shkuar tutje.

Lexo Edhe:

Kurse, takimi i fundit çerekfinal është mes Golden Eagle Yllit dhe Vëllaznimit.

Të premten do të zhvillohen përballjet gjysmëfinale, ndërsa finalja e madhe të dielën.

Kualifikimin në gjysmëfinale tashmë e kanë siguruar Bashkimi dhe Trepça. /Gazeta Express/

Orari

E enjte

17:00 Peja – Proton Cable Prizreni (Grupi B)

20:00 Golden Eagle Ylli – Vëllaznimi (Grupi C)

E premte

17:00 Gjysmëfinalja  GR A-D

20:00 Gjysmëfinalja  GR B-C

E diel

17:00 Finalja