Super jahti i gjatë 90 metra përplaset në port, e merr era - Gazeta Express

AutoTech

Gazeta Express

17/12/2019 17:42

Super jahti i gjatë 90 metra përplaset në port, e merr era

AutoTech

Gazeta Express

17/12/2019 17:42

Ky është momenti kur një super jaht përplaset në portin e ishujve të Karabieve.

Jahti ‘Ecstasea’ është filmuar kur humb kontrollin dhe për pak sekonda përplaset me një kabinë të vogël që e shkatërron të tërën.

E gjitha ndodhi për shkak të motit të ligë dhe erërave të forta.

Ky jaht është ndërtuar për miliarderin rus, pronarin e klubit futbollistik Chelsea, Roman Abramovich, ndërsa në vitin 2009 ai e shiti për 120 milionë dollarë Princit të Abu Dhabit.