Sulmi ndaj Top Channel, ish-prokurorja: Nuk janë marrë në konsideratë pasojat - Gazeta Express
string(75) "sulmi-ndaj-top-channel-ish-prokurorja-nuk-jane-marre-ne-konsiderate-pasojat"

Shqiperi

Gazeta Express

28/03/2023 22:55

Sulmi ndaj Top Channel, ish-prokurorja: Nuk janë marrë në konsideratë pasojat

Shqiperi

Gazeta Express

28/03/2023 22:55

Ish-prokurorja Elisabeta Imeraj e ka quajtur sulmin ndaj ambienteve të Top Channel, një akt të krimit të organizuar.

Imeraj u shpreh se duke marrë parasysh rrethanat e ngjarjes dhe shumë elementë të tjerë, veprimet ishin të mirë organizuara dhe se autorët nuk i kanë marrë fare në konsideratë pasojat.

Lexo Edhe:

“Duke gjykuar nga rrethanat në të cilat ngjarja ka ndodhur, nga mënyra se si është organizuar, mjeti i përdorur, nga itinerari i lëvizjes, plumbat e hedhur e nga personat e përfshirë në të, jemi në kuadratin e organizimit të mirëfilltë. Veprime të cilat mund të bëhen vetëm nga krimi i organizuar. Është i mirëorganizuar me detaje.

Krimi i organizuar ka goditur në një mënyrë të tilë që nuk ka marrë fare në konsideratë nëse shkakton apo jo pasoja. Goditja ka ardhur e tillë në një moment kohor kur gazetarët janë larguar, por ama nuk kanë marrë masa që të parandalojnë ardhjen e një pasoje të mundshme, ose me një plumb të drejtëpërdrejtë apo rikoshet. Ata, e shprehur në rang popullor dhe jo juridik, nuk e kanë vënë ujin në zjarr fare nëse do ndodhnin apo jo pasoja”, u shpreh Imeraj në “Opinion” në Tv Klan.

/Gazeta Express